Villit sarjaravit 10-14.02.2022

Tervetuloa Ruotsiin Björkgårdin raviradalle kilpailemaan sarjaraveissa. Viimeinen osallistumispäivä raveihin on 5.2.2022.

Yhteen lähtöön otetaan rajattomasti hevosia, lähdöt jaetaan tarpeen vaatiessa omiin lähtöihin. Omistaja/osa-omistaja saa tuoda yhteen lähtöön maksimissaan 5 hevosta, ohjastajaa ei ole välttämätöntä ilmoittaa. Hevonen saa osallistua ravien aikana yhteen ravilähtöön sekä mahdolliseen montélähtöön. Ikäluokkiin oikeutetut ilmoitetaan vain niille avoimeen lähtöön.

Osallistuminen vpvirtuaali@gmail.com otsikolla Björkgård alla olevassa muodossa hitaimmasta nopeimpaan:
Lähtö (rivinvaihto) ikä skp nimi / ohjastaja (seura) enn --

Lähtö 1. Ryhmäajo 1600m, avoin A-poneille 200v€ - 150v€ - 100v€ - 80v€ - 50v€ - 20v€
Lähtö 2. Ryhmäajo 1600m, avoin B-poneille 200v€ - 150v€ - 100v€ - 80v€ - 50v€ - 20v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 1600m, avoin 30 ja hitaammille kylmäverisille 1500v€ - 1200v€ - 900v€ - 500v€ - 300v€ - 150v€
Lähtö 4. Ryhmäajo 1600m, avoin 25-29.9 aikaisille kylmäverisille 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 600v€ - 300v€ - 150v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 1600m, avoin alle 25 aikaisille kylmäverisille 2500v€ - 1800v€ - 1200v€ - 900v€ - 600v€ - 300v€

Palkinnot muutettu virtuaalieuroiksi, valuuttamuunnin kruunuiksi täällä.


Lähtö 1. & 2. yhdistetty 1600m tasoitusajoksi, avoin poneille 200v€ - 150v€ - 100v€ - 80v€ - 50v€ - 20v€
Kilpailupäivä 1 : 4 sijoittuu

1. 5v t Trodella NRL / (Honka) 02.12,8aly -- 2.19,5ly
2. 4v o Rolig SWE / (ANR) 2.23,7aly -- 2.19,9ly
3. 5v o Da Capo Kristoffer / (Honka) 02.11,6aly - 2.21,7ly xx
4. 10v o Kuunokan Dazzling & Devilish / Lenni Sibelius (DHU) 2.45,1aly -- 2.23,2ly
5. 9v o Da Capo Stoffel / Mari H 49,2aly -- 2.23,7ly

Kilpailupäivä 2 : 4 sijoittuu

1. 10v o Kuunokan Dazzling & Devilish / Lenni Sibelius (DHU) 2.45,1aly -- 2.19,4ly
2. 5v t Trodella NRL / (Honka) 02.12,8aly -- 2.21,1ly
3. 4v o Rolig SWE / (ANR) 2.23,7aly -- 2.22,0ly
4. 9v o Da Capo Stoffel / Mari H 49,2aly -- 2.23,4ly x
5v o Da Capo Kristoffer / (Honka) 02.11,6aly - hva

Kilpailupäivä 3 : 4 sijoittuu

1. 5v t Trodella NRL / (Honka) 02.12,8aly -- 2.19,5ly
2. 4v o Rolig SWE / (ANR) 2.23,7aly -- 2.20,3ly x
3. 9v o Da Capo Stoffel / Mari H 49,2aly -- 2.20,8ly
4. 10v o Kuunokan Dazzling & Devilish / Lenni Sibelius (DHU) 2.45,1aly -- 2.21,9ly
5. 5v o Da Capo Kristoffer / (Honka) 02.11,6aly - 2.22,7ly

Kilpailupäivä 4 : 4 sijoittuu

1. 5v t Trodella NRL / (Honka) 02.12,8aly -- 2.20,1ly
2. 9v o Da Capo Stoffel / Mari H 49,2aly -- 2.20,5ly
3. 5v o Da Capo Kristoffer / (Honka) 02.11,6aly - 2.21,9ly x
4. 10v o Kuunokan Dazzling & Devilish / Lenni Sibelius (DHU) 2.45,1aly -- 2.22,1ly
5. 4v o Rolig SWE / (ANR) 2.23,7aly -- 2.22,2ly

Kilpailupäivä 5 : 4 sijoittuu

1. 9v o Da Capo Stoffel / Mari H 49,2aly -- 2.19,7ly
2. 4v o Rolig SWE / (ANR) 2.23,7aly -- 2.20,1ly x
3. 5v o Da Capo Kristoffer / (Honka) 02.11,6aly - 2.20,9ly
4. 10v o Kuunokan Dazzling & Devilish / Lenni Sibelius (DHU) 2.45,1aly -- 2.23,6ly x
5. 5v t Trodella NRL / (Honka) 02.12,8aly -- 2.23,7ly

Lähtö 3a. Ryhmäajo 1600m, avoin 30 ja hitaammille kylmäverisille 1500v€ - 1200v€ - 900v€ - 500v€ - 300v€ - 150v€
Kilpailupäivä 1 : 4 sijoittuu

1. 4v o Radikaalin Alvar / (ANR) 36,1 x aly -- 1.36,0aly
2. 4v o Merennäkijä / Lumi Helmivirta (SARY) 1.36,8aly -- 1.36,1aly
3. 4v t Purnin Tähtiaskel / (Team Ninitra) 37,5a -- 1.36,3aly
4. 3v o Purnin Eremias / (ANR) 39,3a -- 1.36,7aly
5. 4v t Aartonevan Ylli / (ANR) 37,2aly -- 1.37,2aly
6. 4v t Tuonivuo Heilivä / Mihail Metsänranta (SARY) 1.37,2ake -- 1.38,2aly
7. 4v o Purnin Väkevä / (Team Ninitra) 37,5a -- 1.39,0aly
8. 4v o Hengist V.K. / Leo (Wäck) 37,0ly -- 1.39,4aly

Kilpailupäivä 2 : 4 sijoittuu

1. 4v t Purnin Tähtiaskel / (Team Ninitra) 37,5a -- 1.36,3aly x
2. 4v o Merennäkijä / Lumi Helmivirta (SARY) 1.36,8aly -- 1.36,4aly
3. 4v t Tuonivuo Heilivä / Mihail Metsänranta (SARY) 1.37,2ake -- 1.37,2aly
4. 4v o Hengist V.K. / Leo (Wäck) 37,0ly -- 1.37,8aly
5. 4v o Radikaalin Alvar / (ANR) 36,1 x aly -- 1.38,1aly x
6. 3v o Purnin Eremias / (ANR) 39,3a -- 1.38,8aly
7. 4v o Purnin Väkevä / (Team Ninitra) 37,5a -- 1.39,3aly
4v t Aartonevan Ylli / (ANR) 37,2aly -- hyl

Kilpailupäivä 3 : 4 sijoittuu

1. 4v o Radikaalin Alvar / (ANR) 36,1 x aly -- 1.36,0aly x
2. 4v t Aartonevan Ylli / (ANR) 37,2aly -- 1.36,4aly
3. 4v o Merennäkijä / Lumi Helmivirta (SARY) 1.36,8aly -- 1.37,0aly
4. 4v o Hengist V.K. / Leo (Wäck) 37,0ly -- 1.37,4aly x
5. 3v o Purnin Eremias / (ANR) 39,3a -- 1.37,9aly
6. 4v t Tuonivuo Heilivä / Mihail Metsänranta (SARY) 1.37,2ake -- 1.38,5aly x
7. 4v o Purnin Väkevä / (Team Ninitra) 37,5a -- 1.38,8aly
8. 4v t Purnin Tähtiaskel / (Team Ninitra) 37,5a -- 1.39,2aly

Kilpailupäivä 4 : 4 sijoittuu

1. 4v t Purnin Tähtiaskel / (Team Ninitra) 37,5a -- 1.36,4aly x
2. 4v t Tuonivuo Heilivä / Mihail Metsänranta (SARY) 1.37,2ake -- 1.36,5aly
3. 4v o Hengist V.K. / Leo (Wäck) 37,0ly -- 1.37,9aly
4. 3v o Purnin Eremias / (ANR) 39,3a -- 1.38,7aly
5. 4v t Aartonevan Ylli / (ANR) 37,2aly -- 1.39,0aly
6. 4v o Purnin Väkevä / (Team Ninitra) 37,5a -- 1.39,9aly
7. 4v o Radikaalin Alvar / (ANR) 36,1 x aly -- 1.40,0aly
4v o Merennäkijä / Lumi Helmivirta (SARY) 1.36,8aly -- k

Kilpailupäivä 5 : 4 sijoittuu

1. 4v t Tuonivuo Heilivä / Mihail Metsänranta (SARY) 1.37,2ake -- 1.37,5aly
2. 4v o Purnin Väkevä / (Team Ninitra) 37,5a -- 1.37,8aly
3. 4v t Purnin Tähtiaskel / (Team Ninitra) 37,5a -- 1.37,8aly x
4. 4v o Hengist V.K. / Leo (Wäck) 37,0ly -- 1.37,8aly
5. 3v o Purnin Eremias / (ANR) 39,3a -- 1.38,8aly xx
6. 4v o Merennäkijä / Lumi Helmivirta (SARY) 1.36,8aly -- 1.39,2aly
7. 4v t Aartonevan Ylli / (ANR) 37,2aly -- 1.39,3aly
8. 4v o Radikaalin Alvar / (ANR) 36,1 x aly -- 1.39,8aly x


Lähtö 3b. Ryhmäajo 1600m, avoin 30 ja hitaammille kylmäverisille 1500v€ - 1200v€ - 900v€ - 500v€ - 300v€ - 150v€
Kilpailupäivä 1 : 4 sijoittuu

1. 4v t Purnin Pitsikato / (Team Ninitra) 33,8a -- 1.32,0aly
2. 4v o K. Suomalainen Mies / Kari (Duo) 35,1 -- 1.32,1aly
3. 5v o Roscoe / Markus (Wäck) 30,4aly -- 1.32,8aly
4. 4v t K. Pikkaraisen Tytär / Emilia (Duo) 35,1 -- 1.33,1aly
5. 5v o Ruskon Pikkujätti / (ANR) 31,0ake -- 1.34,0aly x
6. 4v o Adinan Mustikkamaito / Jani (Duo) 33,0 -- 1.34,4aly xx
7. 4v t Purnin Siruliina / (Team Ninitra) 34,1a -- 1.35,0aly

Kilpailupäivä 2 : 4 sijoittuu

1. 5v o Roscoe / Markus (Wäck) 30,4aly -- 1.32,1aly
2. 4v o Adinan Mustikkamaito / Jani (Duo) 33,0 -- 1.32,8aly
3. 4v o K. Suomalainen Mies / Kari (Duo) 35,1 -- 1.33,6aly x
4. 4v t K. Pikkaraisen Tytär / Emilia (Duo) 35,1 -- 1.34,1aly
5. 5v o Ruskon Pikkujätti / (ANR) 31,0ake -- 1.34,8aly
6. 4v t Purnin Pitsikato / (Team Ninitra) 33,8a -- 1.35,1aly
7. 4v t Purnin Siruliina / (Team Ninitra) 34,1a -- 1.35,7aly x

Kilpailupäivä 3 : 4 sijoittuu

1. 4v o Adinan Mustikkamaito / Jani (Duo) 33,0 -- 1.32,7aly
2. 4v t K. Pikkaraisen Tytär / Emilia (Duo) 35,1 -- 1.32,9aly x
3. 5v o Roscoe / Markus (Wäck) 30,4aly -- 1.33,1aly
4. 5v o Ruskon Pikkujätti / (ANR) 31,0ake -- 1.33,3aly
5. 4v t Purnin Pitsikato / (Team Ninitra) 33,8a -- 1.34,3aly x
6. 4v t Purnin Siruliina / (Team Ninitra) 34,1a -- 1.35,0aly x
7. 4v o K. Suomalainen Mies / Kari (Duo) 35,1 -- 1.35,7aly

Kilpailupäivä 4 : 4 sijoittuu

1. 4v t Purnin Pitsikato / (Team Ninitra) 33,8a -- 1.32,7aly x
2. 5v o Ruskon Pikkujätti / (ANR) 31,0ake -- 1.34,0aly
3. 4v o K. Suomalainen Mies / Kari (Duo) 35,1 -- 1.34,4aly x
4. 4v o Adinan Mustikkamaito / Jani (Duo) 33,0 -- 1.34,7aly
5. 4v t Purnin Siruliina / (Team Ninitra) 34,1a -- 1.34,9aly
6. 4v t K. Pikkaraisen Tytär / Emilia (Duo) 35,1 -- 1.35,2aly
5v o Roscoe / Markus (Wäck) 30,4aly -- hrp

Kilpailupäivä 5 : 4 sijoittuu

1. 4v t Purnin Siruliina / (Team Ninitra) 34,1a -- 1.33,3aly x
2. 4v t K. Pikkaraisen Tytär / Emilia (Duo) 35,1 -- 1.33,7aly x
3. 4v o Adinan Mustikkamaito / Jani (Duo) 33,0 -- 1.33,8aly
4. 5v o Roscoe / Markus (Wäck) 30,4aly -- 1.34,4aly
5. 4v t Purnin Pitsikato / (Team Ninitra) 33,8a -- 1.35,5aly x
6. 4v o K. Suomalainen Mies / Kari (Duo) 35,1 -- 1.35,8aly
5v o Ruskon Pikkujätti / (ANR) 31,0ake -- hrp

Lähtö 4a. Ryhmäajo 1600m, avoin 25-29.9 aikaisille kylmäverisille 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 600v€ - 300v€ - 150v€
Kilpailupäivä 1  : 6 sijoittuu

1. 7v t K. Venetsian Ihme / Jani (Duo) 29,4 -- 1.27,2aly
2. 5v o Iloveikkaus / (Team Ninitra) 27,4a -- 1.27,4aly x
3. 6v t K. Pennitön Uneksija / Jorma (Duo) 28,3 -- 1.27,7aly
4. 5v t Jäänsiru / (Team Ninitra) 29,3a -- 1.27,9aly
5. 5v t Radikaalin Yötön / (ANR) 28,9aly -- 1.28,1aly
6. 7v o K. Pomo / Kari (Duo) 28,5 -- 1.28,4aly
7. 5v t Snillin Jekuttiina / (ANR) 28,9aly -- 1.28,9aly x
8. 6v t K. Kaunis Sanna / Päivi (Duo) 28,3 -- 1.29,3aly
9. 5v t Purnin Hillastaja / (Team Ninitra) 28,5a -- 1.29,9aly x
10. 5v t Purnin Kuunnelma / (ANR) 28,5 x aly -- 1.29,9aly x
7v o Taneli / Emilia (Duo) 28,3 -- k

Kilpailupäivä 2  : 6 sijoittuu

1. 5v o Iloveikkaus / (Team Ninitra) 27,4a -- 1.27,5aly xx
2. 5v t Snillin Jekuttiina / (ANR) 28,9aly -- 1.27,5aly
3. 6v t K. Pennitön Uneksija / Jorma (Duo) 28,3 -- 1.27,9aly
4. 7v o Taneli / Emilia (Duo) 28,3 -- 1.28,2aly
5. 7v t K. Venetsian Ihme / Jani (Duo) 29,4 -- 1.28,3aly xx
6. 5v t Purnin Kuunnelma / (ANR) 28,5 x aly -- 1.28,9aly
7. 5v t Radikaalin Yötön / (ANR) 28,9aly -- 1.29,1aly x
8. 5v t Jäänsiru / (Team Ninitra) 29,3a -- 1.29,2aly
9. 5v t Purnin Hillastaja / (Team Ninitra) 28,5a -- 1.29,3aly
10. 7v o K. Pomo / Kari (Duo) 28,5 -- 1.29,5aly
11. 6v t K. Kaunis Sanna / Päivi (Duo) 28,3 -- 1.29,5aly

Kilpailupäivä 3  : 6 sijoittuu

1. 7v o K. Pomo / Kari (Duo) 28,5 -- 1.27,2aly
2. 6v t K. Kaunis Sanna / Päivi (Duo) 28,3 -- 1.27,3aly
3. 5v t Snillin Jekuttiina / (ANR) 28,9aly -- 1.27,5aly
4. 5v t Purnin Hillastaja / (Team Ninitra) 28,5a -- 1.27,8aly x
5. 5v t Radikaalin Yötön / (ANR) 28,9aly -- 1.28,3aly
6. 7v t K. Venetsian Ihme / Jani (Duo) 29,4 -- 1.29,2aly
7. 6v t K. Pennitön Uneksija / Jorma (Duo) 28,3 -- 1.29,2aly
8. 5v o Iloveikkaus / (Team Ninitra) 27,4a -- 1.29,7aly x
9. 5v t Jäänsiru / (Team Ninitra) 29,3a -- 1.29,9aly
7v o Taneli / Emilia (Duo) 28,3 -- hyl
5v t Purnin Kuunnelma / (ANR) 28,5 x aly -- hva

Kilpailupäivä 4  : 6 sijoittuu

1. 5v t Purnin Hillastaja / (Team Ninitra) 28,5a -- 1.27,2aly
2. 7v o K. Pomo / Kari (Duo) 28,5 -- 1.27,3aly
3. 6v t K. Pennitön Uneksija / Jorma (Duo) 28,3 -- 1.27,6aly
4. 6v t K. Kaunis Sanna / Päivi (Duo) 28,3 -- 1.27,8aly
5. 5v t Snillin Jekuttiina / (ANR) 28,9aly -- 1.28,2aly
6. 7v t K. Venetsian Ihme / Jani (Duo) 29,4 -- 1.28,9aly x
7. 5v o Iloveikkaus / (Team Ninitra) 27,4a -- 1.29,0aly
8. 5v t Radikaalin Yötön / (ANR) 28,9aly -- 1.29,3aly x
9. 7v o Taneli / Emilia (Duo) 28,3 -- 1.29,3aly
10. 5v t Jäänsiru / (Team Ninitra) 29,3a -- 1.29,4aly
11. 5v t Purnin Kuunnelma / (ANR) 28,5 x aly -- 1.29,4aly

Kilpailupäivä 5  : 6 sijoittuu

1. 5v t Jäänsiru / (Team Ninitra) 29,3a -- 1.27,0aly
2. 5v t Purnin Kuunnelma / (ANR) 28,5 x aly -- 1.27,6aly xx
3. 6v t K. Pennitön Uneksija / Jorma (Duo) 28,3 -- 1.27,9aly
4. 5v o Iloveikkaus / (Team Ninitra) 27,4a -- 1.28,2aly
5. 5v t Purnin Hillastaja / (Team Ninitra) 28,5a -- 1.28,4aly x
6. 5v t Snillin Jekuttiina / (ANR) 28,9aly -- 1.28,4aly
7. 6v t K. Kaunis Sanna / Päivi (Duo) 28,3 -- 1.28,4aly
8. 5v t Radikaalin Yötön / (ANR) 28,9aly -- 1.28,7aly
9. 7v t K. Venetsian Ihme / Jani (Duo) 29,4 -- 1.29,4aly
10. 7v o Taneli / Emilia (Duo) 28,3 -- 1.29,7aly x
11. 7v o K. Pomo / Kari (Duo) 28,5 -- 1.29,9aly
Lähtö 4b. Ryhmäajo 1600m, avoin 25-29.9 aikaisille kylmäverisille 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 600v€ - 300v€ - 150v€
Kilpailupäivä 1  : 6 sijoittuu

1. 9v t Guen Ikiruusu / (Koivula) 01.27,1aly -- 1.25,0aly
2. 9v o Leopert Lind / (Team Ninitra) 26,2a -- 1.25,1aly
3. 8v t Ruskon Friika / (Team Ninitra) 25,7a -- 1.25,4aly
4. 6v o Ruskon Vauhti-Hirmu / (Honka) 26,4aly -- 1.25,6aly
5. 5v o Wuoren Vilhelmi / (ANR) 27,2aly -- 1.26,9aly
6. 6v o Stjerneflaks / (Honka) 28,1ly -- 1.27,0aly x
7. 8v o Ruskon Woimanalle / (Koivula) 01.26,4aly -- 1.27,0aly x
8. 9v o AH Harhatuli / (Koivula) 01.25,3aly -- 1.27,0aly x
9. 6v o Duanin Eemeli / (Honka) 25,0aly -- 1.27,5aly
5v t Vaskilintu / Lumi Helmivirta (SARY) 1.25,1aly -- k
8v t Ruskon Kipinätanssi / (Koivula) 01.26,1aly -- hva

Kilpailupäivä 2  : 6 sijoittuu

1. 6v o Duanin Eemeli / (Honka) 25,0aly -- 1.25,2aly
2. 5v o Wuoren Vilhelmi / (ANR) 27,2aly -- 1.25,2aly
3. 9v o Leopert Lind / (Team Ninitra) 26,2a -- 1.25,4aly
4. 9v o AH Harhatuli / (Koivula) 01.25,3aly -- 1.25,4aly
5. 9v t Guen Ikiruusu / (Koivula) 01.27,1aly -- 1.26,1aly
6. 8v t Ruskon Friika / (Team Ninitra) 25,7a -- 1.26,6aly
7. 8v t Ruskon Kipinätanssi / (Koivula) 01.26,1aly -- 1.26,8aly
8. 6v o Stjerneflaks / (Honka) 28,1ly -- 1.27,1aly
9. 6v o Ruskon Vauhti-Hirmu / (Honka) 26,4aly -- 1.27,2aly
10. 5v t Vaskilintu / Lumi Helmivirta (SARY) 1.25,1aly -- 1.27,6aly
8v o Ruskon Woimanalle / (Koivula) 01.26,4aly -- k

Kilpailupäivä 3  : 6 sijoittuu

1. 6v o Ruskon Vauhti-Hirmu / (Honka) 26,4aly -- 1.25,0aly x
2. 9v o AH Harhatuli / (Koivula) 01.25,3aly -- 1.25,0aly
3. 6v o Stjerneflaks / (Honka) 28,1ly -- 1.26,1aly
4. 9v t Guen Ikiruusu / (Koivula) 01.27,1aly -- 1.26,3aly x
5. 8v t Ruskon Friika / (Team Ninitra) 25,7a -- 1.26,8aly x
6. 9v o Leopert Lind / (Team Ninitra) 26,2a -- 1.27,2aly
7. 8v o Ruskon Woimanalle / (Koivula) 01.26,4aly -- 1.27,5aly
8. 8v t Ruskon Kipinätanssi / (Koivula) 01.26,1aly -- 1.27,6aly
9. 5v t Vaskilintu / Lumi Helmivirta (SARY) 1.25,1aly -- 1.27,8aly
10. 6v o Duanin Eemeli / (Honka) 25,0aly -- 1.27,9aly xx
11. 5v o Wuoren Vilhelmi / (ANR) 27,2aly -- 1.27,9aly

Kilpailupäivä 4  : 6 sijoittuu

1. 9v o AH Harhatuli / (Koivula) 01.25,3aly -- 1.25,2aly
2. 5v o Wuoren Vilhelmi / (ANR) 27,2aly -- 1.25,6aly
3. 8v t Ruskon Friika / (Team Ninitra) 25,7a -- 1.25,6aly x
4. 5v t Vaskilintu / Lumi Helmivirta (SARY) 1.25,1aly -- 1.25,8aly
5. 6v o Stjerneflaks / (Honka) 28,1ly -- 1.26,7aly x
6. 9v o Leopert Lind / (Team Ninitra) 26,2a -- 1.26,8aly
7. 6v o Ruskon Vauhti-Hirmu / (Honka) 26,4aly -- 1.26,9aly xx
8. 8v t Ruskon Kipinätanssi / (Koivula) 01.26,1aly -- 1.27,3aly
9. 9v t Guen Ikiruusu / (Koivula) 01.27,1aly -- 1.27,4aly
10. 8v o Ruskon Woimanalle / (Koivula) 01.26,4aly -- 1.27,4aly
11. 6v o Duanin Eemeli / (Honka) 25,0aly -- 1.27,9aly

Kilpailupäivä 5  : 6 sijoittuu

1. 5v t Vaskilintu / Lumi Helmivirta (SARY) 1.25,1aly -- 1.25,5aly
2. 5v o Wuoren Vilhelmi / (ANR) 27,2aly -- 1.25,6aly
3. 9v o AH Harhatuli / (Koivula) 01.25,3aly -- 1.25,8aly
4. 8v t Ruskon Friika / (Team Ninitra) 25,7a -- 1.26,4aly
5. 6v o Ruskon Vauhti-Hirmu / (Honka) 26,4aly -- 1.26,7aly
6. 8v o Ruskon Woimanalle / (Koivula) 01.26,4aly -- 1.26,8aly
7. 6v o Duanin Eemeli / (Honka) 25,0aly -- 1.26,9aly
8. 6v o Stjerneflaks / (Honka) 28,1ly -- 1.27,0aly x
9. 9v t Guen Ikiruusu / (Koivula) 01.27,1aly -- 1.27,4aly
10. 8v t Ruskon Kipinätanssi / (Koivula) 01.26,1aly -- 1.27,5aly x
9v o Leopert Lind / (Team Ninitra) 26,2a -- hkä

Lähtö 5a. Ryhmäajo 1600m, avoin alle 25 aikaisille kylmäverisille 2500v€ - 1800v€ - 1200v€ - 900v€ - 600v€ - 300v€
Kilpailupäivä 1 : 4 sijoittuu

1. 12v o Duanin Tervahauta / (Koivula) 01.23,2ake -- 1.23,1aly
2. 9v o Esikuva RC / (ANR) 23,1aly x -- 1.23,2aly
3. 12v o Loimulehdon Yökiitäjä / (Koivula) 01.23,3aly -- 1.23,6aly
4. 9v t Thorhalla R. / Linnea (Wäck) 24,0ke -- 1.23,8aly x
5. 11v t AH Huiskio / (Team Ninitra) 24,2a -- 1.24,0aly
6. 7v o Sølv’s Murskavoitto / (Honka) 24,1ly -- 1.24,5aly
7. 6v o Banaanipaatos / Mihail Metsänranta (SARY) 1.24,1aly -- 1.24,8aly
8. 8v t Penninki I.F. / (Koivula) 01.23,4aly -- 1.24,9aly

Kilpailupäivä 2 : 4 sijoittuu

1. 9v o Esikuva RC / (ANR) 23,1aly x -- 1.23,0aly
2. 12v o Duanin Tervahauta / (Koivula) 01.23,2ake -- 1.23,5aly x
3. 11v t AH Huiskio / (Team Ninitra) 24,2a -- 1.23,9aly
4. 7v o Sølv’s Murskavoitto / (Honka) 24,1ly -- 1.24,1aly
5. 8v t Penninki I.F. / (Koivula) 01.23,4aly -- 1.24,2aly
6. 6v o Banaanipaatos / Mihail Metsänranta (SARY) 1.24,1aly -- 1.24,5aly
7. 9v t Thorhalla R. / Linnea (Wäck) 24,0ke -- 1.24,5aly
8. 12v o Loimulehdon Yökiitäjä / (Koivula) 01.23,3aly -- 1.24,7aly

Kilpailupäivä 3 : 4 sijoittuu

1. 8v t Penninki I.F. / (Koivula) 01.23,4aly -- 1.23,5aly
2. 6v o Banaanipaatos / Mihail Metsänranta (SARY) 1.24,1aly -- 1.23,8aly x
3. 12v o Duanin Tervahauta / (Koivula) 01.23,2ake -- 1.24,2aly
4. 12v o Loimulehdon Yökiitäjä / (Koivula) 01.23,3aly -- 1.24,3aly
5. 9v t Thorhalla R. / Linnea (Wäck) 24,0ke -- 1.24,4aly
6. 9v o Esikuva RC / (ANR) 23,1aly x -- 1.24,8aly
7. 7v o Sølv’s Murskavoitto / (Honka) 24,1ly -- 1.24,8aly x
11v t AH Huiskio / (Team Ninitra) 24,2a -- hva

Kilpailupäivä 4 : 4 sijoittuu

1. 7v o Sølv’s Murskavoitto / (Honka) 24,1ly -- 1.23,2aly x
2. 12v o Duanin Tervahauta / (Koivula) 01.23,2ake -- 1.24,0aly
3. 6v o Banaanipaatos / Mihail Metsänranta (SARY) 1.24,1aly -- 1.24,4aly
4. 9v o Esikuva RC / (ANR) 23,1aly x -- 1.24,7aly x
5. 9v t Thorhalla R. / Linnea (Wäck) 24,0ke -- 1.24,7aly xx
6. 11v t AH Huiskio / (Team Ninitra) 24,2a -- 1.24,7aly
7. 12v o Loimulehdon Yökiitäjä / (Koivula) 01.23,3aly -- 1.24,9aly
8. 8v t Penninki I.F. / (Koivula) 01.23,4aly -- 1.24,9aly x

Kilpailupäivä 5 : 4 sijoittuu

1. 7v o Sølv’s Murskavoitto / (Honka) 24,1ly -- 1.23,2aly
2. 12v o Loimulehdon Yökiitäjä / (Koivula) 01.23,3aly -- 1.23,4aly x
3. 9v o Esikuva RC / (ANR) 23,1aly x -- 1.23,8aly
4. 11v t AH Huiskio / (Team Ninitra) 24,2a -- 1.23,9aly
5. 9v t Thorhalla R. / Linnea (Wäck) 24,0ke -- 1.24,0aly
6. 6v o Banaanipaatos / Mihail Metsänranta (SARY) 1.24,1aly -- 1.24,1aly x
7. 12v o Duanin Tervahauta / (Koivula) 01.23,2ake -- 1.24,8aly
8. 8v t Penninki I.F. / (Koivula) 01.23,4aly -- 1.24,9aly

Lähtö 5b. Ryhmäajo 1600m, avoin alle 25 aikaisille kylmäverisille 2500v€ - 1800v€ - 1200v€ - 900v€ - 600v€ - 300v€
Kilpailupäivä 1 : 4 sijoittuu

1. 12v t Pompeji Tähtivalssi / (Koivula) 01.20,3aly -- 1.22,4aly
2. 8v t AH Proosa / (Team Ninitra) 23,2a -- 1.22,5aly
3. 10v o Valo-Siru / (Team Ninitra) 22,3a -- 1.22,6aly x
4. 7v t K.R. Purnu / (ANR) 22,3ake -- 1.23,0aly x
5. 9v t Messin Kiritär / (Koivula) 01.22,1aly -- 1.23,0aly x
6. 9v t Tuulenpesän Noitaleski / (Honka) 20,1aly -- 1.23,6aly xx
7. 7v t Duanin Haaveilija / (Honka) 22,6ake -- 1.23,8aly

Kilpailupäivä 2 : 4 sijoittuu

1. 9v t Messin Kiritär / (Koivula) 01.22,1aly -- 1.22,5aly
2. 9v t Tuulenpesän Noitaleski / (Honka) 20,1aly -- 1.22,7aly
3. 12v t Pompeji Tähtivalssi / (Koivula) 01.20,3aly -- 1.22,8aly
4. 7v t Duanin Haaveilija / (Honka) 22,6ake -- 1.22,8aly x
5. 7v t K.R. Purnu / (ANR) 22,3ake -- 1.23,4aly
6. 8v t AH Proosa / (Team Ninitra) 23,2a -- 1.23,7aly
7. 10v o Valo-Siru / (Team Ninitra) 22,3a -- 1.23,8aly x

Kilpailupäivä 3 : 4 sijoittuu

1. 12v t Pompeji Tähtivalssi / (Koivula) 01.20,3aly -- 1.22,3aly x
2. 9v t Tuulenpesän Noitaleski / (Honka) 20,1aly -- 1.22,5aly
3. 10v o Valo-Siru / (Team Ninitra) 22,3a -- 1.22,6aly xx
4. 7v t Duanin Haaveilija / (Honka) 22,6ake -- 1.22,9aly
5. 7v t K.R. Purnu / (ANR) 22,3ake -- 1.23,8aly
6. 8v t AH Proosa / (Team Ninitra) 23,2a -- 1.23,8aly
7. 9v t Messin Kiritär / (Koivula) 01.22,1aly -- 1.23,9aly x

Kilpailupäivä 4 : 4 sijoittuu

1. 12v t Pompeji Tähtivalssi / (Koivula) 01.20,3aly -- 1.22,2aly
2. 7v t K.R. Purnu / (ANR) 22,3ake -- 1.22,3aly
3. 7v t Duanin Haaveilija / (Honka) 22,6ake -- 1.22,4aly xx
4. 8v t AH Proosa / (Team Ninitra) 23,2a -- 1.22,6aly
5. 9v t Messin Kiritär / (Koivula) 01.22,1aly -- 1.22,7aly x
6. 9v t Tuulenpesän Noitaleski / (Honka) 20,1aly -- 1.23,0aly
10v o Valo-Siru / (Team Ninitra) 22,3a -- hva

Kilpailupäivä 5 : 4 sijoittuu

1. 7v t K.R. Purnu / (ANR) 22,3ake -- 1.22,9aly x
2. 12v t Pompeji Tähtivalssi / (Koivula) 01.20,3aly -- 1.23,2aly
3. 7v t Duanin Haaveilija / (Honka) 22,6ake -- 1.23,6aly
4. 8v t AH Proosa / (Team Ninitra) 23,2a -- 1.23,6aly
5. 9v t Tuulenpesän Noitaleski / (Honka) 20,1aly -- 1.23,8aly
6. 10v o Valo-Siru / (Team Ninitra) 22,3a -- 1.23,8aly
7. 9v t Messin Kiritär / (Koivula) 01.22,1aly -- 1.24,0aly x