♘  Aartoneva
etusivu   ravihevoset   kasvatus   kilpailut  

Tervetuloa raveihin!

Aartonevassa ravataan VRER:n alaiset ravit 21.04.2022, joissa juostaan sekä Miniolympian 2. karsinta sekä Olympia-ajon 3. karsinta. Viimeinen osallistumispäivä raveihin on 18.04.2022.

Lähtöihin 1-6 otetaan 16 osallistujaa ja lähtöön 7 12 osallistujaa, lähtöjä ei jaeta. Omistaja/osa-omistaja saa tuoda yhteen lähtöihin 1-6 maksimissaan 2+2 hevosta, kylmäveristen Olympia-ajo karsintaan 1+1, ohjastajaa ei ole välttämätöntä ilmoittaa. Hevonen saa osallistua ravien aikana yhteen ravilähtöön ja mahdolliseen montélähtöön iän salliessa.

Osallistuminen vpvirtuaali@gmail.com otsikolla Olympiakarsinta alla olevassa muodossa hitaimmasta nopeimpaan
Lähdöt 1-6: Lähtö (rivinvaihto) ikä skp nimi / ohjastaja (seura) enn --

:: Tutustu lisää olympia-ajo infoon!

Lähdöt / tulokset


Lähtö 1. Tasoitusajo 1600m, avoin A-poneille 150v€ - 80v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€ - 5v€

1. 14v t Unian Rubina / (SnRa) 2.15,4a -- 2.21,6ly x
2. 3v t Radical Tickpick / Adeliina (Team Koo) 3.10,1a -- 2.22,2ly x
3. 12v o Radical Rauchebeere / (SnRa) 2.22,4a -- 2.22,6ly
4. 10v t Toy’s Lynette / (SnRa) 2.20,7a -- 2.22,7ly
5. 13v t Galaxity / (SnRa) 2.18,3a -- 2.23,3ly xx
6. 3v o Rattata RC / Tatu (Team Koo) 3.09,7a -- 2.24,7ly

Lähtö 2. Tasoitusajo 1600m, monté, avoin A-poneille 150v€ - 80v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€ - 5v€
1. 10v o Aken Aodhfionn / Amalia (Team Koo) 2.30,1a (m2.45,5a) -- 2.45,0mly
2. 16v t Narrilaivan Latisha / (SnRa) 2.09,0a (m2.35,2) -- 2.45,2mly
3. 10v t Radicalin Surukiukku / (SnRa) 2.24,1a (m2.45,9a) -- 2.47,3mly
4. 13v t A.D. Magic Love / (SnRa) 2.08,8a (m2.45,4a) -- 2.47,3mly
5. 16v t Vappupallo / (SnRa) 2.30,6a (m2.45,8a) -- 2.47,7mly

Lähtö 3. Tasoitusajo 1600m, avoin B-poneille 150v€ - 80v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€ - 5v€
1. 4v o Toy's Joker / Amanda (ANR) 2.04,2aly -- 1.50,2ly
2. 8v t Toy’s Leticia / (SnRa) 49,4 -- 1.51,0ly
3. 3v t Radical Dolcezza / Veera R. (Pyökkipolku) 2.31,2aly -- 1.52,4ly
4. 3v t Radical Starshine / Amalia (Team Koo) 2.23,5a -- 1.53,5ly x
5. 11v t Stengårds Fia SWE / Tatu (Team Koo) 1.38,3a -- 1.53,5ly xx
6. 9v t Shiniqua I.F. / Adeliina (Team Koo) 1.38,4a -- 1.53,8ly xx
7. 8v t Toy’s Kianna / (SnRa) 49,6 -- 1.54,2ly
8. 7v o Toy’s Rafael / (SnRa) 50,2 -- 1.54,4ly
9. 8v o Toy’s Matheo / (SnRa) 48,3a -- 1.54,8ly x
10. 6v o Radical Antidote / Mirka Tähtistö (Pyökkipolku) 1.45,7aly -- 1.55,1ly
11. 5v o Rolig SWE / Senni (ANR) 2.04,2aly -- 1.55,2ly

Lähtö 4. Tasoitusajo 1600m, monté, avoin B-poneille 150v€ - 80v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€ - 5v€
1. 15v t Toy’s Jacqueline / (SnRa) 39,6a (m56,2a) -- 2.02,1mly
2. 5v o Rolig SWE / Senni (ANR) 2.25,9maly -- 2.02,4mly
3. 15v o Aken Audemus / (SnRa) 50,4a (m59,3a) -- 2.03,4mly
4. 9v t Aken Heir / (SnRa) 2.00,1a (m2.05,2a) -- 2.04,3mly
5. 7v t Aken Kallian / Adeliina (Team Koo) 1.54,7a (m2.00,2a) -- 2.04,9mly
6. 13v o Toy’s Kevin / (SnRa) 39,3a (m2.00,1a) -- 2.05,1mly
7. 6v o Aken Darrian / Amalia (Team Koo) 2.00,1a (m2.08,0a) -- 2.05,5mly
8. 4v o Toy's Joker / Amanda (ANR) ei m. enn -- 2.05,8mly

Lähtö 5. Tasoitusajo 1100m, Miniolympia 2. karsinta, yli 4-vuotiaat 2.38,0-2.55,0-aikaiset A-ponit 150v€- 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€ - 10v€
1. 6v o It’s Tricky RC / Adeliina (Team Koo) 2.40,5a -- 2.42,0ly ↪ finaaliin
2. 5v t Unian Whirlwind / (SnRa) 2.50,2a -- 2.43,5ly
3. 6v o Radical Mastermind / (SnRa) 2.49,5 -- 2.44,1ly ↪ finaaliin
4. 6v o Night Terror / (RDT) 2.50,3aly -- 2.44,1ly x ↪ finaaliin
5. 6v o Da Capo Crowmoor / (RDT) 2.45,1aly -- 2.44,6ly ↪ finaaliin
6. 8v t Unian Mannequin / (RDT) 2.45,1aly -- 2.45,3ly ↪ finaaliin
7. 6v o Da Capo Seanlaoch / (ARO) 2.48,6a -- 2.45,3ly ↪ finaaliin
8. 11v o Da Capo Ravager / (ARO) 2.40,5a -- 2.46,1ly ↪ finaaliin
9. 5v t Praline Martini / (RuKo) 2.52,3aly -- 2.46,5ly ↪ finaaliin
10. 5v o Zenon / (RuKo) 2.52,5aly -- 2.46,6ly
11. 12v o Radical Plan-B / (ARO) 2.40,3a -- 2.46,7ly
12. 5v o Lucky Amigo RC / (RDT) 2.51,3aly -- 2.46,8ly x
13. 5v t Toy's Fortuna / (SnRa) 2.50,1a -- 2.46,9ly x
14. 7v t Toy's Lottie / (SnRa) 2.38,9 -- 2.47,1ly
15. 5v o Trollin Hemuli / (RuKo) 2.53,6aly -- 2.47,8ly x

Lähtö 6. Tasoitusajo 1600m, Miniolympia 2. karsinta, yli 4-vuotiaat 2.15,0-2.30,0-aikaiset B-ponit 150v€- 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€ - 10v€
1. 5v t Lakritza / Hans Fredals (APF) 2.16,4aly -- 2.15,0ly ↪ finaaliin
2. 4v o Toy's Illån / (ARO) 2.25,7a -- 2.15,1ly ↪ finaaliin
3. 4v o Toy’s Sture / (SnRa) 2.19,4a -- 2.15,3ly 
4. 5v t Toy's Kristall / (RDT) 2.15,1aly -- 2.16,1ly ↪ finaaliin
5. 5v o Bravo II / Per Roslund (APF) 2.15,1aly -- 2.16,4ly
6. 4v o Harry Shotters RC / (RDT) 2.19,2aly -- 2.18,2ly ↪ finaaliin
7. 4v o Niemensyrjän Brunssi / (RDT) 2.19,2aly -- 2.18,7ly ↪ finaaliin
8. 6v t Ebba SWE / Malin Kristenssen (APF) 2.17,6aly -- 2.19,0ly
9. 4v t Da Capo Alwen / (ARO) 2.25,2a -- 2.19,1ly ↪ finaaliin
10. 6v t Fjälltova / Linnea Apelgren (APF) 2.16,5aly -- 2.19,3ly ↪ finaaliin
4v t Toy's Jewel / (RDT) 2.16,7aly -- k

Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, Olympia-ajo 3. karsinta, 5-vuotiaat ja vanhemmat, 25,0 ja nopeammat kylmäveriset 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€
1. 9v t Villiviini RC / Juha (RDT) 21,3aly -- 1.22,0ake ↪ 6p.
2. 9v t K.R. Purnu / (ANR) 22,0aly -- 1.22,3ake x ↪ 5p. 
3. 8v t Ajattara RC / (KADO) 1.21,2aly -- 1.22,3ake x ↪ 4p. 
4. 10v o AH Meteli / Markus (Team Koo) 21,1a -- 1.22,8ake ↪ 3p. 
5. 11v Esikuva RC / (ANR) 22,3aly -- 1.22,8ake ↪ 2p. 
6. 9v t K. Kaunis Sanna / Jorma 22,5 -- 1.23,0ake ↪ 1p.
7. 11v o Valo-Siru / (Team Ninitra) 22,3a -- 1.23,1ake
8. 13v o Lemmetyinen / Lilja (Team Lily) 19,7a -- 1.23,2ake
9. 10v t Palma Snilli / (SnRa) 22,1a -- 1.23,5ake x
10. 6v o Banaanipaatos / Mihail Metsänranta (SARY) 1.22,2aly -- 1.23,8ake
11. 9v o Ruskon Lumiotus / (Ruko) 25,0aly -- 1.23,8ake x
12. 9v t AH Kalma / (ARO) 23,2a -- 1.23,9ake

Tämä on virtuaalitalli   |   Ulkoasu © VRL-07415, muu materiaali © Aartoneva
Otsikkokuva © Photo by Fezbot2000 on Unsplash